Sat04192014

Back Tenis Sinsinati: Đoković u četvrtfinalu

Sinsinati: Đoković u četvrtfinalu

djokovic0905

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira Masters serije u Sinsinatiju nakon što mu je Nikolaj Davidenko predao meč poslije prvog seta.

Đoković je dobio prvi deo sa 6:0, a onda je ruski teniser nakon konsultacija sa doktorom odlučio da preda meč.

Bio je ovo osmi duel ruskog i srpskog tenisera i šesta pobjeda Đokovića koji će u petak od 19h po srednjeevropskom vremenu za polufinale igrati protiv Hrvata Marina Čilića.

U prvom gemu Novak je imao izvjesnih problema, Davidenko je osvojio tri poena, pri rezultatu 40:40 promašio je čist zicer pa je Đoković ipak poveo sa 1:0 na startu. Već u sledećem gemu Novak je stigao do brejka iako je prethodno propustio dve vezane a potpom još jednu brejk šansu.

Srpski teniser je očigledno od smaog starta bio veoma raspoložen iako je do brejka stigao nakon duple servis greške Rusa. Davidenko je imao velikih problema sa svojim servisom, već u prva dva gema napravio je čak šest dvostrukih grešaka, pa je Đoković lako stigao do duplog brejka i vođstva od 4:0 posle 22 minuta.

Očajni servisi Davidenka malo su poremetili i Đokovića koji je napravio nekoliko grešaka iz bekhenda, ali je ipak lagano dobijao servis gemove. Davidenko je set okončao sa čak osam dvostrukih servis grešaka u samo tri gema, pa je Đoković poslije manje od pola sata poveo sa 1:0 dobivši set sa 6:0.

Tek nakon što se završio prvi set Davidenko je zatražio medicinsku pomoć. Očigledno je imao problema sa povredom, nije želeo da rizikuje pogoršanje pred US open pa je poslije prvog seta predao meč srpskom teniseru.