Mon12222014

Back Tenis Janko bez titule u Gštadu

Janko bez titule u Gštadu

tipsa_gstaad

Janko Tipsarević nije uspio da osvoji turnir u švajcarskom Gštadu, pošto je u finalu poražen od brazilskog tenisera Tomaza Belučija sa 2:1 u setovima (6:7, 6:4, 6:2).

U prvom setu viđena su četiri brejka, po dva na obje strane. Najprije je srpski teniser oduzeo servis Brazilcu na samom startu i poveo sa 2:0, ali je Beluči odmah uzvratio i ponovo unio neizvjesnost u set. U narednom gemu Tipsarević opet dolazi do osjetnije prednosti, koju je čuvao sve do rezultata 4:2, poslije kojeg je brazilski teniser vezao dva gema i došao do 4:4.

U nastavku su teniseri bili sigurni na svoj servis, pa je prva dionica odlučena u taj-brejku. Beluči je imao dva mini brejka i samo poen ga je dijelio od vođstva u meču (6:1), ali je Tipsarević nevjerovatnom serijom od 7 uzastopnih poena uspio da potpuno preokrene situaciju i povede u finalu.

Atomski tenis viđen je u drugom setu, igrači su ljubomorno čuvali svoje servise, a precizni i jaki udarci viđeni su sa obje strane. Janko je bio blizu pobjede pri rezultatu 4:4, ali se Beluči izvukao, a naredni gem dobio je sa nulom, i to na servis Srbina, pa je Brazilac došao do izjednačenja.

Treći set donio je potpuni pad u igri drugog reketa Srbije, dok je sa druge strane Beluči bio u naletu, što mu je donijelo vođstvo od 3:0. Imao je 60. teniser svijeta priliku da dođe i do duplog brejka, ali je Janko uspio da se odbrani i smanji na 3:1.

Brazilski teniser bio je ubjedljiv na svoj servis, a Tipsarević je u nekoliko navrata na svoj servis morao dobro da se namuči kako bi ostao u igri.

Beluči je igrao agresivno, a takva igra mu se i isplatila jer je u 8. gemu po drugi put u trećem setu oduzeo servis Srbinu i tako došao do svoje druge titule u Gštadu, a treće u karijeri.