BanjalukaLive

Sat11292014

Back Sport Ostali sportovi VATERPOLO: "Delfini" za bronzu protiv Crne Gore

VATERPOLO: "Delfini" za bronzu protiv Crne Gore

Evropski šampioni u polufinalu olimpijskih igara poraženi su od Italije sa 9:7. U borbi za treće mjesto izabranici Dejana Udovičiča igraju protiv Crne Gore

filipovic1008

Vaterpolisti Srbije nisu uspjeli da se plasiraju u finale Olimpijskih igara pošto su u polufinalu poraženi od Italije rezultatom 9:7.

Živko Gocić nije uspio da izbori prvi napad Srbiji, ali su odličnom odbranom "delfini" natjerali Italijane da im bez šuta ustupe loptu. Isto su učinili i "azuri" zaključivši tako prvi minut poslije kojeg je isključen Vanja Udovičić, a Italijani poveli zahvaljujući pogotku Valentina Gala.

Nedugo zatim i Srbija je dobila prednost igrača više, a iako su se Italijani kompletirali, lopta je spuštena do Andrije Prlainovića koji je potvrdio sjajnu formu i izjednačio na 1:1. Za drugi gol "delfina" čekalo se novo isključenje Italijana. Lopta je kružila i došla do kapitena Vanje Udovičića koji je nemilosrdno od stative savladao Tempestija.

Izabranici Dejana Udovičića nisu uspjeli da se odbrane u sljedećem napadu, pa je Aleks Đorđeti izjednačio, a poslije prečke Gocića, kazna je uslijedila preko Mauricija Feluga - 2:3. Uz puno sreće, pošto je lopta promenila pravac, Italijani su stigli do dva gola prednosti (2:4), novim pogotkom Gala, a tim rezultatom okončana je i prva četvrtina.

Poslije Gocića, prečku je pogodio i Prlainović, a reviju udaraca u okvir gola "azura" zaključio je Udovičić. Kao i u prvoj četvrtini, kazna je stigla preko Feluga - 2:5.

Seriju od 4:0 u korist Italije konačno je prekinuo Milan Aleksić nakon izgrađene akcije i asistencije Filipa Filipovića. Stativa koju je pogodio najbolji igrač svijeta u sljedećem napadu nastavila je da frustrira "delfine" koje su i sudije sve češće terale da igraju sa igračem manje. Slobodan Nikić je smanjio na 5:4 na minut prije kraja druge četvrtine, ali Galo je trećim pogotkom na meču vratio prednost od dva gola Italijanima. Trend pogađanja okvira gola nastavio se kada je pet sekundi prije poluvremena Prlainović pogodio stativu.

Kada je Udovičić smanjio na 6:5, a Pijetlović se praktično prvi put na meču okrenuo ka golu, vjerovalo se da ćemo stići do novog izjednačenja, ali sjajno je reagovao Tempesti. Sreća je praktično prvi put pogledala Srbiju kada su Italijani sa igračem više pogodili prečku, a lopta se odbila i na imaginarnoj gol liniji igrala dok je Soro nije pokupio.

Poslije novog isključenja Srbije, Italijani su zatražili tajmaut, a Kristijan Prešuti postigao gol za 7:5. Agoniji nije bilo kraja jer je Stefan Mitrović sa igračem više dva puta pogodio prečku i natjerao selektora Udovičića da se, kao i svi širom Srbije, ponovo hvataju za glavu.

Četvrtina koja je lijepo krenula, loše se završila pošto je Danijel Premuš savladao Sora okrenut leđima, a u posljednjih 20 sekundi Srbija je ostala bez napada zbog nove procjene sudija da je načinjen kontrafaul.

Nervozno su ušli "delfini" u posljednju četvrtinu, ali je Filip Filipović smanjio tenziju kada je pogodio za 8:6. Bezidejno su djelovali napadi Srbije, često se završavali isforsiranim šutem, pa se sa dva gola zaostatka ušlo u posljednja dva minuta. Ništa se nije promijenilo, Italija je postigla gol vredan finala za 9:6, a Udovičić zatim smanjio na 9:7, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Srbija će se boriti za bronzanu medalju protiv Crne Gore.

(Blic, foto: Novosti)