Thu10022014

Back Sport Ostali sportovi OI: "Ajkule" u četvrtfinalu

OI: "Ajkule" u četvrtfinalu

vaterpolocg0408

Vaterpolisti Crne Gore lagano su savladali Rumuniju sa 12:8 i tako obezbijedili nastup u četvrtfinalu Olimpijskih igara. I ne samo to, osigurali su makar 3. mjesto i izbjegli Hrvatsku, ubjedljivo najbolju ekipu iz grupe A.

„Ajkulama" je bilo potrebno nekoliko minuta da razbiju početnu nervozu i zagriju „peraja", što su Rumuni iskoristili da preko Negreana povedu nakon tri minuta i devet sekundi.

Nikola Janović se već u sljedećem napadu majstorski oslobodio na centru i pogodio mrežu Stoeneskua, što je bio uvod u period moćne igre - pogađali su Vjekoslav Pasković iz kontre, Aleksandar Radović u napadu sa igračem više i na kraju Aleksandar Ivović iz peterca, pa je već poslije dva minuta i 35 sekundi druge četvrtine bilo velikih plus tri (4:1).

"Htjeli smo da ih na početku otvorimo kontrama, što smo i uspjeli, ali smo ih „prosuli" nekoliko. Da nije bilo tako, znatno ranije bismo se odvojili. Vodili smo u većem dijelu utakmice, ali smo napravili neke greške i dozvolili im da nam priđu na tri razlike. Vidjelo se, ipak, da je utakmica pod kontrolom i moramo da budemo zadovoljni", prokomentarisao je Miloš Šćepanović, koji je zaustavio 11 šuteva „balkanskih trikolora".

Ivović je na početku drugog poluvremena povisio na 6:2, pa je već tada bilo jasno da Rumuni ne mogu nikako da zaustave „ajkule" i naprave im probleme kao na Evropskom prvenstvu 2010. godine.

Do kraja nije bilo nikakvih tenzija, samo atkraktivnih golova, a Crna Gora je nekoliko puta stizala i do pet pogodaka prednosti.

Tim Ranka Perovića sutra je slobodan, a u ponedjeljak (19.20 časova) ima nešto poput treninga - duel sa skromnim domaćinom...