BanjalukaLive

Sat07222017

Odbojkašice Srbije sigurne protiv Japana

alt

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je maksimalnu pobjedu protiv Japana 3:0 u drugom kolu drugog vikenda Gran prija.

Srpske odbojkašice pokazale su da je poraz od Brazilki na startu turnira u Sendaiju bio samo slab dan, zabilježivši pred 7.000 gledalava, poslije 83 minuta igre, trijumf nad domaćinom u tri seta - 25:21, 25:20, 25:20.

Ovo je prva pobjeda srpskih djevojaka u Japanu, a ukupno četvrta na ovogodišnjem Gran priju.

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Milena Rašić sa 18 poena. Pratile su je Brankica Mihajlović sa 14, Sanja Malagurski sa 13 i Stefana Veljković sa 10 poena.

Srbija u nedjelju od 9.10 igra protiv Tajlanda u trećem, posljednjem kolu drugog vikenda Gran prija.

Izvor: Sport.blic.rs, Foto: Pixabay