BanjalukaLive

Fri05252018

Odbojkašice Srbije bolje od SAD na startu finalnog turnira

alt

Odbojkašice Srbije savladale su selekciju SAD sa 3:2 u prvom meču na finalnom turniru XXV Gran Prija 2017 u kineskom gradu Nanđingu. U narednom kolu srpske odbojkašice sastaju se sa selekcijom Italije u petak od 09.00 po našem vremenu.

Poslije sjajnog početka meča i vođstva od čak 2:0 u setovima, odbojkašice Srbije su povele i u trećem setu sa 14:7, pa se učinilo da neće biti mnogo neizvjesnosti u meču kojm je počeo finalni turnir. A onda su Amerikanke uspjele da znatno podignu nivo igre i načine rezultatski preokret za 2:1, a potom da iskoriste psihološku krizu u selekciji Zorana Terzića i osvoje naredni set za izjednačenje i meč uvedu u peti odlučujući set.

U finišu utakmice srpske odbojkašice su uspjele da se vrate u igru u sa 15:11 da dođu do prve pobjede na turniru.

Srbija na Finalnom turniru u Nanđingu igra u K grupi sa SAD i Italijom, dok će u J grupi igrati Kina, Brazil i Holandija.

Srbija će biti slobodna u 2. kolu, 3. avgusta, a u posljednjem, 3. kolu, u petak 4. avgusta, igraće protiv Italije od 9.00 časova po našem vremenu.

Izvor: RTS, Foto: YAY Images