BanjalukaLive

Fri07282017

(VIDEO) Fenerbahče i CSKA nadomak Fajnal-fora

alt

Četa Željka Obradovića trijumfalno je protutnjala kroz Atinu. Ekipa Fenerbahčea ponovo je slavila u OAKA areni i sada je samo jedan trijumf dijeli od plasmana na Fajnal-for Evrolige.

Fener je večeras pobijedio Panatinaikos rezultatom 80:75 (22:20, 23:23, 18:16, 17:16), a priliku da dođe da treće pobjede i okončanja četvrtfinalne serije turski tim će imati narednog utorka u Istanbulu.

U sastavu Fenerbahčea ponovo je briljirao Bogdan Bogdanović. On je meč završio sa 25 poena, osam skokova i šest asistencija. Sjajan je bio i Ekpe Judo, zabilježivši 22 koša i devet uhvaćenih lopti. Majk Džejms za domaćina je ubacio 22 poena, dok je Kris Singlton postigao 14 koševa.

Dim lights

I košarkaši CSKA došli su nadomak plasmana na Fajnal-for.

Oni su večeras u Moskvi savladali sastav Baskonije sa 84:82 (21:20, 19:15, 29:23, 15:24) i poveli sa 2:0 u četvrtfinalnoj seriji.

CSKA je sredinom treće četvrtine imao 17 poena prednosti (64:47), ali je do pobjede došao u neizvjesnoj završnici. Gosti iz Vitorije u posljednjem minutu su košem Bobue došli do izjednačenja (82:82), međutim, Hajns je sekund prije kraja bio siguran sa linije sa slobodna bacanja te tako donio veliko slavlje domaćinu.

Do drugog trijumfa u doigravanju Moskovljane je predvodio srpski reprezentativac Miloš Teodisić sa 16 postignutih poena i osam asistencija. Pratili su ga Nando De Kolo i Kajl Hajns sa po 10 koševa.

Najbolji pojedinac kod gostiju bio je Rodrig Bobua sa 21 poenom.

Aktuelnom šampionu Evrope potrebna je još jedna pobjeda kako bi se plasirao na Fajnal-for, koji će se od 19. do 21. maja održati u Istanbulu.

Naredni susret između Baskonije i CSKA na programu je 25. aprila u Vitoriji.