Tue07292014

Back Sport Nogomet LE (kval.): Borac - Čelik 2:2

LE (kval.): Borac - Čelik 2:2

borac_bordo

Fudbaleri banjalučkog Borca odigrali su neriješeno (2:2) sa ekipom Čelika iz Nikšića u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Domaći su bolje otvorili meč i već u 10. minutu imali sjajnu priliku, ali je šut Branislava Krunića završio pored gola.

U 28. minutu defanzivac Borca Milić odlično je šutirao glavom, ali su igrači Čelika izbacili loptu sa gol linije.

Gosti su u sljedećem napadu mogli da kazne crveno-plave za propuštene prilike, međutim, Agović je sa svega nekoliko metara poslao loptu preko gola.

U 35. minutu Gradski stadion je utihnuo kada je Živković oborio Ivanovića u svom šesnaestercu. Precizan sa 11 metara bio je Bojić i tako donio veliko slavlje gostujućoj ekipi.

Domaći fudbaleri nakon primljenog gola zaigrali su mnogo ofanzivnije i to im se isplatilo dva minuta kasnije kada je fantastičnim udarcem sa ivice šesnaesterca Stokić savladao golmana gostiju.

U 42. minutu Borac dolazi do vođstva, strijelac je bio Dugić, a asistent Žižović, koji je u igru ušao umjesto Stupara.

Rezultatom 2:1 završeno je prvo poluvrijeme.

Od početka drugog poluvremena crveno-plavi su konstantno napadali gol Nikšićana.

U 51. minutu Dugić je sjajno uposlio Kantara koji je izašao pred golamana gostiju, ali umjesto da uputi šut ka golu igrač domaćih htio je da proigra Stokića na drugoj strani, ali njegov pas bio je isuviše spor, pa su fudbaleri Čelika imali dosta vremena da reaguju i sačuvaju svoj gol.

Fudbaleri Borca imali su terensku inicijativu tokom cijelog drugog poluvremena, ali napadači domaćih nisu bili konkretni u završnici, pa je nakon 80 minuta igre rezultat i dalje glasio 2:1 za domaću ekipu.

Iako za 35 minuta igre u drugom poluvremenu Nikšićani nisu niti jednom ozbiljnije pripretili, to im nije smetalo da dođu do izjednačenja. Rezervista gostiju Agović u 82. minutu kaznio je neuspjelu ofsajd zamku domaćih fudbalera, zatim prevario i golmana Borca i na kraju rutinski poslao loptu u mrežu.

Borac je nakon toga imao priliku da ipak na kraju trijumfuje, ali je šut Dugića sa oko pet metara završio pored gola.

Do kraja domaćin nije uspio da zatrese mrežu Čelika, pa je na kraju utakmica završena rezultatom 2:2.

Treba napomenuti da su crveno-plavi utakmicu završili sa 9 igrača jer su crvene kartone zaradili Kantar (86 min.) i Dujaković (93.).

(M.V./ BLLIVE, foto: arhiva)