Thu07242014

Back Sport Nogomet LE: Zvezda ide dalje!

LE: Zvezda ide dalje!

zvezda0908

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope, jer je u revanš meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope na Kipru savladala Omoniju poslije boljeg izvođenja penala.

Golova nije bilo ni poslije produžetaka, a crveno-bijeli su prošli u narednu rundu rezultatom 6:5 poslije penala, a junak je golman Bajković koji je zaustavio dva udarca sa bijele tačke.

5:6 - Mijailović pogađa uprkos provokacijama Leonija

5:6 - Bajković brani Denilsonu, šutirao je kapiten Omonije oštro ali je Bajković krajni naporom odbio loptu do prečke da bi se ona odbila u polje.

Zvezda je u revanšu u Nikoziji bila za nijansu bolji tim od Omonije, nije iskoristila nekoliko izglednih prilika, ali je u penal seriji bila spretnija i sretnija i u petak će čekati rivala u plej-ofu.

Ovo je bio drugi put nakon da je Zvezda šutirala penale u Evropi nakon istorijskih u Bariju, 1998. crveno-bijeli su u Francuskoj savladali Mec na taj način.

Prvih desetak minuta utakmice nije donio nijednu priliku, iako je Zvezda djelovala dosta dobro i u većem dijelu je kontrolisala dešavanja na terenu.

Omonija je prvi ozbiljniji napad imala u 14. minutu, nakon cantaršuta sa leve strane Fredi je pokušao ali pored gola. Ni narednih desetak minuta nije donijelo promjene, oba tima igrala su prilično oprazno, Omonija je slično kao i u Beogradu svoje prilike čekala iz kontri a Zvezda nije bila konkretna u završnici napada.

U prvih 25 minuta žute kartone u redovima crveno-bijelih dobili su Jovanović i Milivojević na jednoj i Skaramocino na drugoj strani zbog oštrih startova. Najbolju akciju u prvoj četvrtini utakmice Zvezda je imala upravo u 25. minutu kada je Skaramocino zaustavio Kasalicu nakon odličnog prodora napadača crveno-belih.

U 31. minutu nakon brzo izvedenog prekida Lazović je utrčao u kazneni prostor i šutirao snažno iz prve, ali za malo pored gola. Dva minuta kasnije veliku priliku imao je domaćin, Avram je šutirao sa desetak metara neometan poslije 'skraćenog kornera' ali je Bajković dobro reagovao.

Do kraja poluvremena osim žutih kartona za Mijailovića, Mikića i Fredija nije se ništa značajnije desilo pa su i posle 135 minuta ovog duela mreže mirovale. Već u prvom minutu drugog dijela Zvezda je imala odličnu priliku, jednu dubinsku loptu nije najbolje prihvatio Kasalica pa je zbog toga i šutirao iz teške pozicije pored gola.

Kasalica je mogao lako da bude strijelac i u 49. minutu. Lazović je sa lijeve strane izveo kroner, a bivši igrač Slobode bio je u odličnoj situaciji na drugoj stativi, ali je glavom šutirao pored gola. Već u 50. minutu novu priliku imala je Zvezda, Lazović je ovoga puta ušao da desne strane u šesnaesterac i odlično šutirao u dalji ugrao Leonija koji je paradom izbacio loptu u korner.

Uslijedio je period igre između dva kaznena prostora, a primjetno je bilo da se Omonija zatvorila kao na Marakani čakajući šansu iz greške Zvezde. Veliku šansu Kasalica je propustio u 76. minutu. Bio je u sjajnoj situaciji, mogao je da odloži loptu do Lazovića na desnoj strani ali je odlučio da sam završi akciju i šutirao je slabo pored gola.

Do kraja meča osim jednog opasnog pokušaja Hristofija nije se dogodilo ništa značajno pa je poslije 180 minuta bez golova meč ušao u produžetke. Prvu izmjenu na utakmici Robert Prosinečki je izvršio tek u 112. minutu. Neprimetnog Darka Lazovića zamijenio je Luka Milunović, a samo nekoliko desetona sekundi kasnije Evandro je natrčao na cantaršut Mikića i glavom je šutirao pored gola.

Osim tog pokušaja ništa zanimljivo nije donio prvi ali ni drugi produžetak, a drugu promjenu Prosinečki je napravio u 119. minutu kada je Mirić ušao umjesto Evandra.

(B92, Blic, foto: MONDO)